Pytanie:
March 2, 2018
Witam serdecznie. Od tygodnia jestem na diecie Low Carb. Nikt mi nie układał diety- nie jem po prostu produktów mącznych, kasz, ryzu itp. za to jem dość dużo masła orzechowego ok 75 g dziennie... zastanawiam się,że w diecie Low Carb może dojść do odwrotnego skutku(przytycia) ? jeśli przekraczam limit Kcal? Wiadomo ,że 1g tłuszczu to 9kcal- nie trudno więc przekroczyć limit. Pozdrawiam
Odpowiedzi:
Tomasz Zięcina
March 5, 2018
Oczywiście że dieta low carb moze spowodować przyrost masy ciała. Natomiast jesli celem jest redukcja to polecam też zapoznac sie ze strategiami zywienia typu high carb,oraz badan naukowych, ktore stanowczo pokazują, że high carb lepiej odchudza niż low carb (low carb odchudzał głownie z wody i beztłuszczowej masy ciała,a tego nie chcemy)
Julia Dzik
March 4, 2018
Witam. Niezależnie jaką dietę stosujemy, nadwyżka kaloryczna będzie powodowała przybieranie na wadze. Masło orzechowe jest produktem bardzo kalorycznym. W 100g jest około 600-700 kcal. Ponadto niektóre masła orzechowe, które nie są 100% z orzechów oraz nie zawierają soli są naładowane dodatkowymi cukrami i dodatkami. Dlatego sugeruję aby spożywać masło orzechowe z umiarem.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie