Pytanie:
Jan. 10, 2018
Witam !!! Mam 36 lat ważę 84 kg i ma 162 cm. Od dwóch lat przyjmuję eutyrox 100. Mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy i całe życie nadwagę. Próbowałam wielu diet i najlepiej podziałała na mnie dieta białkowa waga spadła do 71 kg jednak mimo starań wróciła. Zawsze staram się kontrolować jedzenie jednak mimo to waga wzrasta. Proszę o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedzi:
5/5
mgr Julia Nowak
Jan. 11, 2018
Dzień Dobry, prawdopodobnie Pani organizm po wypróbowaniu wielu diet jest bardzo rozregulowany i broni się przed kolejnymi próbami - niekoniecznie zawsze dobrze zbilansowanych diet. Najważniejsze co musi Pani teraz zrobić to upewnić się, że je Pani pełnowartościowe produkty i posiłki w odpowiedniej dla Pani kaloryce, a dopiero potem delikatnie redukować, gdy organizm wysyci się witaminami i minerałami oraz zacznie pracować jak powinien. Dobrze byłoby także wykonać badania krwi i mocz, by stwierdzić, czy nie dzieje się w organizmie coś niedobrego. Jeśli chciałabym Pani podjąć się dietoterapii to zapraszam serdecznie, chętnie pomogę w ustabilizowaniu sytuacji i pokonaniu nadwagi - bo nie jest to niemożliwe.
Paulina Chrzan
Jan. 11, 2018
Dieta białkowa niestety należy do diet bardzo restrykcyjnych, dlatego rezygnacja z niej grozi wystąpieniem efektu jojo. Czy korzystała Pani z usług Dietetyka czy dieta była planowana przez Panią? W razie dodatkowych informacji czy zaplanowania jadłospisu zapraszam do kontaktu mailowego na adres: paulina.chrzan@puls.edu.pl.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie