Pytanie:
March 16, 2020
Mam 22 lata , 58kg,160cm. Liczę kalorie od ponad roku, jem 1500 kcal dziennie, trenuje 3-5 razy w tyg.Jeżeli mam dzień treningowy, zazwyczaj jem więcej kcal w zależności od intensywności treningu. Schudłam około 4-5kg. Zdarza się że jeśli wstaję o 6,a wracam do domu o 23 ( uczelnia+ praca dosyć aktywna, dużo chodzenia ) jestem głodna, nie najadam się tymi 1500 kcal i jestem zmuszona coś zjeść. Próbowałam ograniczyć jeszcze bardziej kalorie, ale jest to niemożliwe , jestem za bardzo głodna. Od kilku miesięcy waga praktycznie stoi w miejscu, co prawda widać zmianę w sylwetce dzięki treningom ale wciąż jest zbyt dużo tkanki tłuszczowej . Chciałabym schudnąć jeszcze jakieś 3-4kg, co robię nie tak? Czy to jest kwestia zbyt małej kaloryczności? Przy większej tym bardziej nie chudne. Dodam że naprawdę liczę kalorie dość dokładnie.
Odpowiedzi:
5/5
Sebastian Kujawiak
April 1, 2020
Przez ile dokładnie jesteś na deficycie kalorycznym, czy robiłaś od niego przerwy? Jak często zdarza Ci się podjadać i od jakiego czasu? Co najczęściej?
Szymon Skiba
March 30, 2020
Cześć twój problem jest dość powszechny . Wszystko zależy jak wyglądają twoje posiłki ( chodzi mi o makro ) i w jakich odstępach je jesz. Napisz do mnie a postaram ci się pomóc osiągnąć twój cel
Mateusz Zając
March 27, 2020
Jeżeli nie chudniesz to nie jesteś w deficycie kalorycznym. istotne jest to, co i w jakiej ilości podjadasz. Może to kwestia rodzaju spożywanych produktów, niskiej podaży błonnika.
5/5
Eliza Szyszko
March 23, 2020
Wraz ze zmniejszeniem ilości kilokalorii zmniejsza się PPM oraz termogeneza indukowana pożywieniem. Polecam włączyć do obecnej diety więcej przypraw m.in. pieprz, papryka, imbir. kurkuma itp. oraz napojów z kofeina: kawa, herbata, MATCHA. Można włączyć też adaptogeny. Ponadto warto pomyśleć o chwilowym odpoczynku dla organizmu od diety, by potem do niej powrócić oraz dać sobie czas. Pani obecna masa ciała jest prawidłowa, wiec warto bardziej kierować swoje działania ku rekompozycji sylwetki a nie utracie kilogramów. Więcej informacji znajdzie Pani tutaj: https://zmianasylwetki.pl/jem-malo-i-nie-moge-schudnac/
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie