Pytanie:
April 21, 2019
Witam.Okolo 2 miesiące temu zaczęłam się odchudzac, ponieważ ważyłam 75 kg przy wzroście 173 cm, wszędzie wylewał mi się tłuszcz i nie mogłam się wcisnąć w żadne moje ubrania. Było to spowodowane moim ciągłym obżeraniem się, szczególnie wieczorem, którego nie mogłam opanować, oraz brakiem ruchu. W te 2 miesiące codziennie jadłam około 400-600 kcal dziennie oraz wykonywałam lekkie ćwiczenia i schudlam 20 kg. Zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo niezdrowe i teraz po schudnięciu bardzo boję się, że z powrotem przytyję i boję się cokolwiek zjeść. Czy jeżeli będę dodawać 100 kcal tygodniowo aż dojdę do mojego normalnego zapotrzebowania kalorycznego to nie przytyję? Proszę o pomoc.
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
Sept. 2, 2019
Rzeczywiście, przeprowadziłaś dość drastyczną dietę. Powolne zwiększanie kaloryczności ma sens, ednak to jakie tempo powinnaś obrać, o już indywidualnie od organizmu zależy. spróbuj w takim tempie jak mówisz, aczkolwiek może się okazać, że będziesz musiała zwlnić do 100kcal/2tygodnie zalecam jednocześnie,abyś rozpoczęła suplementację, jeśli dotąd tego nie robiłaś. Omega3, Bcomplex, magnez na pewno. Zrób sobie badanie poziomu żelaza, możesz mieć lekki niedobór- wtedy również dorzuć suplement żelazowy. Rozszerz sobie dietę do 1900kcal i później ustabilizuj. U kobiet normalne jest odbicie po diecie 2-3 kilogramów- nie stresuj się jeśli tyle ci skoczy, ostatecznie wciąż pozostanie 17 kilo utraconych . Powodzenia!
Monika Orynycz
June 28, 2019
Witam, przy tak drastycznej, szybkiej redukcji przede wszystkim należy postawić na odżywienie organizmu i wsparcie pracy tarczycy, która spowalnia swoją pracę a tym samym metabolizm. To tez może przyczynić się do szybkiego efektu jojo. Tutaj szczególne znaczenie ma rodzaj pokarmu oraz odpowiednio dostosowana suplementacja. Warto by było zrobić podstawowe badania krwi i skonsultować je z dietetykiem klinicznym, który dopasuje dietoterapię. Proszę zachować czujność, ponieważ dalsze działania na własną rękę mogą prowadzić do wielu błędów i w konsekwencji wpłynąć na stan zdrowia oraz wygląd sylwetki. Zapraszam do współpracy :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie