Pytanie:
Sept. 6, 2019
Dzień dobry, chciałam poprosić Państwa o ocenę, dlaczego nie mogę schudnąć? Mam 25 lat, ważę 64 kg przy wzroście 170 cm. Mam dość masywną, ciężką sylwetkę, waga od wielu lat utrzymuje się na stałym poziomie. Udawało mi się schudnąć 2-3 kg, przeważnie w stresującym czasie, jednak z czasem waga wracała do tych 64 kg. Znam i stosuję zasady piramidy zdrowego żywienia. Nie używam cukru ani słodzików. Lubię słodycze, ale jem je w niewielkich ilościach - 2-3 kostki czekolady, nie codziennie, a w weekend 1-2 kawałki ciasta. Nie liczę kalorii, ale mam ich świadomość - nie jem smażonych i bardzo tłustych dań. Mam siedzący tryb życia, ale lubię aktywność fizyczną, w ciągu ostatnich 3 miesięcy 3-4 razy w tygodniu jeżdżę rowerem przez 1-1,5 h przejeżdżając 20-25 km. Od października planuję zamienić rower na bieganie. Chciałabym schudnąć 5-7 kg by mieć smuklejszą sylwetkę. Dodam, że od 9 lat mam niedoczynność tarczycy, leczoną Euthyroxem. TSH utrzymuje się w normie. Gdzie mogę robić błąd? Będę bardzo wdzięczna za Państwa wskazówki. Pozdrawiam, Paulina
Odpowiedzi:
Bartosz Wawak
Nov. 12, 2019
W opisie problemu sama odpowiedziała sobie Pani na pytanie. "Nie liczę kalorii". Po co tyle wyrzeczeń, jeżeli nie robi się podstawowej rzeczy.
5/5
Małgorzata Wojciechowska
Sept. 10, 2019
Pani BMI ( 22,14 ) mieści się w normie czyli nie ma pani nadwagi. Z medycznego punktu widzenia nie musi Pani ich zrzucać. Odżywia się pani dość zdrowo i prowadzi dość aktywny tryb życia. Być może są to problemy z tarczyca lub z lekami które Pani przyjmuje. Jeśli jednak chce Pani jednak dla lepszego samopoczucia się ich pozbyć zapraszam na konsultacje. Małgorzata Wojciechowska ( neturalnie )
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie