Pytanie:
Sept. 19, 2018
Witam, mam 43 lata i w ciągu 2 lat strasznie przytyłam. Lekarz powiedział, że może być to od leków jakie przyjmuję (biorę sterydy). Próbuję już wszystkiego. Nie jem dużo bo 3 posiłki dziennie, słodycze jem czasem w weekend. Raczej staram się trzymać dietę ale bez efektu. Jestem załamana. Teraz znalazłam jakiś przepis na taki detoks na warzywach i owocach. Proszę o radę czy może taka głodówka co jakiś czas mogłaby mi pomóc?
Odpowiedzi:
dr Anna Felińczak NutriTeam.pl
Oct. 31, 2018
Głodówka nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku problemów z nadmierną masą ciała. Proszę pamiętać że przyjmowanie preparatów sterydowych będzie wpływać na metabolizm naszego organizmu i jednocześnie może przyczynić się do zatrzymywania wody w efekcie na wadze mamy zbyt dużo kilogramów. Prawdopodobnie powinna Pani dokładnie przeanalizować ilość i jakość spożywanych posiłków ( proponuje dokładnie spisywać co i o której godzinie zostało spożyte) przy czym trzy posiłki to może być niewłaściwa ilość, proponuję zwiększyć do 4 posiłków z przerwa pomiędzy posiłkami do 4 godzin nie większą. Warto również zbadać tarczycę, żeby ewentualnie wykluczyc inne powody przyrostu masy ciała. Nie wiem również z jakiego powodu przyjmuje Pani sterydy bo tu trzeba wziąć sama jednostkę chorobową przy doborze właściwej terapii żywieniowej.
Dawid Buchczyk
Sept. 22, 2018
Detoksy nie zdają egzaminu. Nastąpi szybka utrata wagi ponieważ będzie Pani jadła stanowczo mniej. ZA MAŁO! Nie jest to zdrowe. Myślę, że sama sobie Pani odpowiedziała w czym jest problem - nie trzymanie diety. Rozwiązanie to racjonalne żywienie bez głodówek oraz aktywność fizyczna. Zapraszam do kontaktu - pomogę i szerzej wyjaśnię.
Alicja Brodowiak
Sept. 20, 2018
Głodówki niestety mają to do siebie, że po takiej kuracji metabolizm jeszcze bardziej zwalnia. Należałoby sie przyjrzeć pracy tarczycy i stanom zapalnym w organizmie. Efekt jojo może do prowdzac do nabrania jeszcze większej ilości kilogramów, ptanie z jakiego powodu stosowane są sterydy. W dietetyce klinicznej można wprowadzać choroby przewleke i autoimmunologiczne w remisję. Zapraszam do kontaktu, Alicja Brodowiak, Synergy Clinic w Poznaniu.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie