Pytanie:
Feb. 7, 2018
Moja córeczka ma 4 miesiące. Kiedy powinnam wprowadzić do jej jadłospisu gluten, w jakich ilościach (jeśli można to proszę o podanie jakiejś domowej miarki, bo będę miała problem z określeniem miary podanej w gramach) oraz w jakiej formie?
Odpowiedzi:
Paulina Chrzan
Feb. 15, 2018
Czas podawania produktów glutenowych zależny jest od rodzaju karmieni. W przypadku kiedy dziecko karmione jest piersią można spokojnie od 5 miesiąca dodać do pokarmu ok 3g a wiec 0,5 łyżeczki kaszki manny (do zwyczajowej porcji), a następnie obserwować dziecko czy nie pojawiają się reakcje niepożądane. W tym czasie nie zaleca się wprowadzania innych produktów. Dziecko karmione modyfikowanym mlekiem powinno po 6-7 miesiącu zacząć spożywać produkty w glutenem w takich samych ilościach.
5/5
Joanna Wójcik
Feb. 9, 2018
Szanowna Pani Gluten powinien być wprowadzony do diety dziecka nie wcześniej jak po ukończeniu 5 m-ca życia, niezależnie czy jest karmione piersią czy mlekiem modyfikowanym. Zaleca się, aby tą pierwszą potrawą zawierającą gluten była kaszka manna i zaczyna Pani od 1 - nej łyżeczki i z każdym dniem zwiększa Pani ilość 2-krotnie - 2-giego dnia może Pani dać 2 łyżeczki a 3-go dnia - 4 (proszę zwracać uwagę, aby kaszka nie zawierała w składzie zbędnego cukru). W trakcie podawania każdej nowej potrawy, przez 3 dni nie podaje Pani dziecku nic innego, nowego, aby sprawdzić ewentualną nietolerancję. Jeśli będzie Pani miała dodatkowe pytania, zapraszam. Wójcik Joanna dietetyk.med25@gmail.com tel. 509-613-713
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie