Pytanie:
Jan. 21, 2019
Choruję na cukrzycę. Staram się ograniczać cukier według zaleceń lekarza ale mam straszny problem z herbatą. Bardzo lubię pić herbatę ale gorzka absolutnie mi nie podchodzi. Czy zamiast białego cukru mogę używać brązowego albo jakiegoś słodzika? Jeśli tak to ile dziennie?
Odpowiedzi:
Klaudia Niemira
Jan. 24, 2019
Dzień dobry, Słodzik jest dopuszczalnym dodatkiem do żywności w diecie osób chorujących na cukrzycę. Rezygnujemy jednak z cukru w każdej postaci - brązowy, trzcinowy itp. nie są dozwolone. Zamiast cukru, wskazane jest zastępowanie go niskokalorycznymi substancjami słodzącymi, które mają słodki smak. Osoby z cukrzycą powinny zamienić cukier na niskokaloryczne substancje słodzące - do wyboru mamy wiele różnych słodzików. Stosowanie ich oraz zmiana stylu żywienia i wprowadzenie aktywności fizycznej może pomóc stracić zbędne kilogramy oraz wyregulować poziom cukrzycy. Ustabilizowana cukrzyca zmniejsza ryzyko rozwoju groźnych dla zdrowia i życia powikłań cukrzycowych.
Jarosław Wierzba
Jan. 22, 2019
Witam. Dla diabetyków poleca się używanie ksylitolu, bądź erytrytolu, który w ogóle nie jest trawiony przez nasz organizm. Pozdrawiam serdecznie, Jarosław Wierzba
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie