Pytanie:
Sept. 15, 2017
Czy podczas odchudzania mogę stosować herbatki odchudzające? Widziałam takie w sklepie i zastanawiam się, czy są skuteczne. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedzi:
Katarzyna Koćwin - DietByKate
Sept. 17, 2017
Witam serdecznie. Są różne herbaty, które przyśpieszają metabolizm jak np. herbata zielona i taką warto pić, ale te herbatki odchudzające to bardziej chwyt marketingowy niż skuteczność. Dieta to podstawa. Pozdrawiam :)
5/5
Agnieszka Joniec
Sept. 16, 2017
Dzień dobry! Polecam herbatę zieloną oraz herbatę czerwoną, które oprócz właściwości usprawniających i regulujących pracę jelit, dostarczają do naszego organizmu cennych substancji. Warto zwrócić uwagę na napary ziołowe, np. z mięty pieprzowej. Jeśli chodzi o herbatki odchudzające znajdujące się na sklepowych półkach, to proszę pamiętać o tym, aby uważnie czytać skład, ponieważ w takich produktach mogą znajdować się dodatkowe substancje antyodżywcze lub zioła wchodzące w interakcje z przyjmowanymi przez Panią lekami bądź suplementami diety. Na koniec dodam jeszcze, że w myśl zasady: "co za dużo, to niezdrowo" - nie należy przesadzać ze spożyciem napojów tego typu. Najlepiej regularnie pić wodę, prowadzić usystematyzowany tryb życia, podejmować regularnie aktywność fizyczną i stosować zbilansowaną dietę.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie