Pytanie:
Sept. 15, 2020
witam , ostatnio robiłam sobie wyniki ponieważ pomimo diety tzn zdrowego odżywiania , treningów co drugi dzień , codziennych spacerow nie mogłam schudnąć tylko waga stała w miejscu lub szła do góry do tego wypadanie włosów , opuchniecie całego ciała , pocenie się jakbym wyszła spod prysznica.Wyniki wyszły mi z Tsh,ft2, ft4 wyszły mi w normie ale Anty-Tpo i Anty -Tg miałam wysokie do tego na usg wyszło zapalenie tarczycy.lekarz stwierdził Hoshimoto i przepisał mi Letrox 50 i po 10 dniach dołączyć do tego Novothyral 75.Czy nie za dużo jeśli nie mam niedoczynności tylko Hoshimoto ?
Odpowiedzi:
5/5
mgr Julia Nowak
Dec. 1, 2020
Farmakoterapia to kwestia lekarza, dietetycy nie zajmują się lekami. Jeśli ma Pani wątpliwości co do zasadności leczenia warto skonsultować się także z innym endokrynologiem, który potwierdzi lub rozwieje obawy. Pozdrawiam, Julia Nowak
Michalina Uszyńska
Oct. 14, 2020
Cześć :) Choroba Hashimoto to przewlekłe zapalenie tarczycy. Prowadzi ono do stopniowego niszczenia tego gruczołu i spadku produkowanych przez niego hormonów. Należy do chorób autoimmunologicznych, czyli takich, w których układ odpornościowy atakuje własne komórki i tkanki. Jest jedną z najczęstszych przyczyn niedoczynności tarczycy. Masz niedoczynność tarczycy spowodowaną chorobą Hashimoto, wskazują na to wyniki anty-tpo i anty-tg. Stosuj się do zaleceń lekarza i z każdym dniem będziesz się czuła coraz lepiej :)
Gabriela Panasiewicz
Oct. 7, 2020
Dzień dobry! W sprawie leków zawsze należy ufać lekarzowi. Jednak aby poprawić stan swojej tarczycy, cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, należy wdrożyć odpowiednie żywienie. Zapraszam na konsultacje!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie