Pytanie:
Sept. 8, 2020
Witam, moim problemem jest głośne burczenie w brzuchu i wzdęcia, zwłaszcza rano, nawet gdy na śniadanie zjem coś lekkiego. Jest to bardzo krępujące, dlatego chciałabym jakoś sobie z tym poradzić. Aby tego uniknąć zaczęłam codziennie pić ziołowe herbatki na trawienie, unikam również produktów wzdymających, jednak problem od czasu do czasu i tak się pojawia. Co mogę zrobić, aby uporczywe wzdęcia i burczenie w brzuchu zniknęło? Czy na pojawianie się tych dolegliwości ma wpływ to, co zjem poprzedniego dnia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedzi:
Paulina Górka
Dec. 16, 2020
Przyczyn może być wiele. Warto przyjrzeć się czy poprawa nie pojawia się po eliminacji nabiału, glutenu. Często problemem jest też niedostateczna podaż wody w ciągu dnia. Proszę pisać na maila: paula@dietetyktrenuje tam postaram się bliżej przyjrzeć Pani problemowi :) Pozdrawiam, dietetyk kliniczny Paulina Górka.
Gabriela Panasiewicz
Sept. 24, 2020
Dzień dobry! Jeśli dolegliwości pojawiają się rano, jest to najprawdopodobniej przyczyna tego, co zjadasz na kolację. Spróbuj nie jeść kolacji późno, najlepiej kilka godzin przed położeniem się spać i upewnij się, że nie będzie to obfity posiłek.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie