Pytanie:
Sept. 23, 2017
Ile powinanm jeść kalorii gdy waze 58kg mam 170 wzrostu mam 17 lat u mam umiarkowaną aktywność fizyczna i na nic nie choruje a chciała bym schudnąć?? :)
Odpowiedzi:
Tomasz Kochel
Oct. 2, 2017
Mniej więcej powinnaś spożywać 1900kcal ,z czego 73 g z białka ,267 węglowodany i 65 gram tłuszczu ,ale napisałem mniej więcej każdy jest inny ,i to nie jest powiedziane ze na takiej kcal bd chudła ,obserwuj wagę (codziennie rano na czczo zapisuj wyniki z wagi ) i w zależnosci czy idzie do góry na dół czy zostaje taka sama modyfikujesz kcal
Angelika Kowalewska
Sept. 27, 2017
witam dobrze byłoby zjadać nie mniej niż w granicach 1500 kcal,/1600 kcal będzie w porządku;)
Marcin Grzelak
Sept. 26, 2017
Witam, Generalnie na podstawie tak wąskiego pakietu danych ciężko dostosować odpowiednią ilość kalorii do Pani przypadku. Potrzebny jest szerszy wywiad żywieniowy aby móc maksymalnie zindywidualizować podaż energii. Na podstawie badań naukowych można uznać, iż najtrafniejsze dane można otrzymać przy użyciu wzoru Mifflina i St.Jeor. Zdecydowanie warto zacząć od wyższej puli kalorii, redukcja ilości energii w diecie powinna być oparta na danych empirycznych, wymaga to umiejętnej obserwacji organizmu. Warto na początku zacząć od neutralnego bilansu kalorycznego po czym na podstawie reakcji organizmu kalibrować dietę w odpowiedni sposób, czyli zmniejszać lub zwiększać kalorie – zależnie od zmiany kompozycji sylwetki ( zmiany obwodów ) Pozdrawiam.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie