Pytanie:
Aug. 15, 2021
Dzień dobry mam pytanie jak mam 15 lat i trenuje na siłowni domowej to mogę spożywać odżywki białkowe? Np. Serwatkowe Bo się nie znam na tym. A chce zacząć spożywać suplementy o ile jest taka potrzeba.
Odpowiedzi:
mgr Sebastian Golik
Sept. 1, 2021
Cześć, możesz jak najbardziej spożywać odżywki białkowe, jeśli brakuje Ci białka w diecie. Jeśli chcesz zbudować mięśnie to białko jest niezbędne. Białko możesz pozyskać z mięsa, jaj, nabiału czy odżywki białkowej. Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj. Pozdrawiam Sebastian :)
Body_ inprogress
Aug. 21, 2021
Witaj, zajmujemy się współpracą z nastolatkami. Zapraszamy na konsultacje ☺️
Łukasz Nowak
Aug. 18, 2021
Witam, Odżywka białkowa może być potraktowana bardziej jako element diety niż suplement. Potrzeba stosowania odżywki białkowej wynika z trudności dostarczenia odpowiedniej ilości białka z pożywienia. Przy prawidłowej masie ciała oraz braku stwierdzonych schorzeń nerek w zależności od etapu treningu (budowanie masy lub redukcja tkanki tłuszczowej) zalecane jest odpowiednio ok. 1,5g białka na kilogram masy ciała przy budowaniu masy mięśniowej oraz ok. 2g białka na kilogram masy ciała przy redukowaniu tkanki tłuszczowej. Podsumowując - jeśli jesteś w stanie dostarczyć odpowiednią dla siebie ilość białka z diety (oczywiście warto to policzyć na podstawie danych z etykiet lub aplikacji do liczenia kalorii) - nie ma sensu stosować odżywki białkowej, jeśli nie - wtedy jest bezpieczna. Jeśli chodzi o pozostałe suplementy to na samym początku przygody z siłownią nie trzeba stosować niczego. Pozdrawiam, Łukasz Nowak
Michał Kaczorowski
Aug. 18, 2021
Witam. W pierwszej kolejności należy zadbać o prawidłową podaż białka z pożywienia, a nie sięgać po suplementy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie