Pytanie:
Oct. 17, 2017
Dzień dobry! Często zdarza się, że nie mogę zasnąć i ciągle myślę o jedzeniu. To jest tak denerwujące, że często po prostu wstaję, idę do lodówki i jem, jem, jem...najadam się do syta w nocy, a rano wychodzę bez śniadania, bo nie jestem już głodna. Jak mam z tym walczyć? Czy powinnam udać się do psychologa? PS. Jedzenie śniadań nie pomagało w zmniejszeniu apetytu w nocy.
Odpowiedzi:
Joanna Kadowska
Dec. 30, 2017
Musiałabym znać rozkład posiłków w ciągu dnia, ich kaloryczność, rodzaj wykonywanej pracy, aktywnosc fizyczna ... Prawdopodobnie jest źle zbilansowana dieta. Nie powinno się odczuwać głody w takich godzinach. czy jest zdiagnozowana jakaś jednostka chorobowa?
Marcin Szczepaniak
Oct. 25, 2017
Witam, pytanie czy jesteśmy w stanie redukcji (odchudzanie). Jeśli aktualnie stosowana jest jakaś dieta może okazać się, że organizm jest głodzony. A wówczas aktywują się naturalne w naszym ciele instynkty, których zadaniem jest zapewnić nam przetrwanie - stąd podjadanie. To tylko moje domysły, sprawę należałoby rozpatrzyć bardziej szczegółowo. Pozdrawiam
Karolina Łukaszewicz
Oct. 22, 2017
Warto udać się do specjalisty. Takie zaburzenie odżywiania ma negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu. Staraj się wypijać na około 30-60 minut przed snem kilka szklanek wody i przesypiać maksymalnie 8 godzin. Może chodzisz spać zbyt wcześnie, spróbuj zająć się czymś przed snem, aby nie myśleć o jedzeniu.
Ewelina Smolińska
Oct. 21, 2017
Należałoby się przyjrzeć jaki jest sposób odżywiania się w ciągu całego dnia. Być może organizm chce zrekompensować niedostateczna podaż pokarmu w ciągu dnia..wtedy przyczyną będą złe nawyki żywieniowe Jaki jest charakter nocnych posiłków? Jakie emocje towarzyszą po zjedzeniu posiłków w nocy?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie