Pytanie:
July 16, 2020
Od dluzszego czasu po większości posilków mam bóle brzucha, wzdęcia i okropne gazy. Nie potrafię określić po czym. Wszystko sie nasiliło po rzuceniu palenia. Czy zasadne byloby robienie testów na nietolerancje?
Odpowiedzi:
5/5
Sylwia Balcerzak
July 30, 2020
Dzień dobry, Objawy, które Pani towarzyszą mogą być związane z równymi jednostkami chorobowymi w obrębie przewodu pokarmowego. Potrzebne jest więcej informacji i szczegółowy wywiad żywieniowy, aby określić z czym prawdopodobnie mamy do czynienia. Zalecane byłoby również zgłosić się do gastroenterologa, który skieruje na odpowiednie badania diagnostyczne. Chętnie pomogę, zapraszam do współpracy na sbalcerzak.dietetyk@gmail.com Pozdrawiam, Dietetyk kliniczny Sylwia Balcerzak
Gabriela Panasiewicz
July 30, 2020
Cześć! Warto zainteresować się produktami z grupy FODMAP - wykazy są dostępne w internecie. Należałoby wykluczyć część produktów na około 3-4 tygodnie, na bieżąco obserwując reakcje organizmu. Temat jest rozległy i a czynników powodujących wzdęcia jest wiele. Mimo wszystko najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistą.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie