Pytanie:
Dec. 7, 2021
Nie jem zbyt dużo a i tak rzadko jestem głodna. Kiedy coś zjem zawsze mi potem niedobrze. Jem też dużo słodyczy a mniej innych rzeczy. Nie wiem czy coś mi się dzieje czy to normalne?
Odpowiedzi:
Angelika Wróbel
Jan. 13, 2022
Witam. Jak sama Pani napisała nie jadą Pani zbyt dużo... Otóż, powinna Pani zacząć więcej jeść, min. 4-5 posiłków dziennie. Możliwe, że jest Pani niedożywiona, bo zajadanie się słodyczami nie przynosi nic dobrego tylko wzrost wagi, otłuszczenie ciała, problemy z gospodarką insulinową, skoki cukru we krwi itd. Jeśli włączy Pani do diety odpowiednią ilość posiłków i bedzie przestrzegać podstawowych zasad żywieniowych napady głodu oraz ochota na słodkie powinna ustąpić. Pozdrawiam, A.Wróbel.
5/5
Anna Białas
Dec. 23, 2021
Nie można powiedzieć czy coś jest normalne lub nienormalne na podstawie paru informacji. Do oceny stanu odżywienia potrzebny jest minimum godzinny wywiad z dietetykiem. Wtedy można przeanalizować podstawy i zobaczyć z czym na prawdę jest problem. Możliwe, że zajada Pani głód słodyczami, które są kaloryczne i dlatego wydaje się Pani, że je mało i nie jest głodna. To taka myśl, do dalszego rozważenia. Złe samopoczucie po posiłkach ma wiele podłoży. Dobrze kiedy nasza dieta jest różnorodna, bogata w produkty sezonowe. Do tego sen, nawodnienie i czas dla siebie. Pozdrawiam i w razie pytań zapraszam do kontaktu, Anna Białas Dietetyk kliniczny & Psychodietetyk @anatomiazywienia
Anna Żygało
Dec. 22, 2021
Myślę, że powinnaś skontaktować się z dietetykiem w celu dokładniejszej diagnostyki. Spróbuj prowadzić dzienniczek żywieniowy to, co jesz, ile tego jest, najlepiej waż produkty, co ile godzin jesz. Spróbuj ograniczyć spożycie słodyczy na rzecz innych rzeczy, ponieważ może to prowadzić do poważnych chorób metabolicznych. A jeśli masz ochotę na słodycze, to spróbuj jeść owoce.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie