Pytanie:
Aug. 17, 2020
Jestem osobą transseksualną (z kobiety na mężczyznę), mam 17 lat, a co za tym idzie, nie mogę jeszcze walczyć o hormony, ani tym bardziej zrobić korekty płci. Chciałbym osiągnąć szczupłą sylwetkę z lekko zarysowanymi mięśniami. Czy mogę zacząć robić coś w tym kierunku już teraz (stosować odpowiednią dietę oraz ćwiczenia) czy może powinienem czekać na hormony lub korektę płci?
Odpowiedzi:
Gabriela Panasiewicz
Sept. 2, 2020
Cześć! Świetnym pomysłem będzie trening siłowy z naciskiem na partie charakterystyczne dla mężczyzn. Znajdź trenera LGBTQ friendly albo odezwij się do mnie, znam kilku :) Na hormony jeszcze przyjdzie pora, a taki trening na pewno pomoże Ci zyskać pewności siebie.
Paweł Kurowski
Sept. 1, 2020
Cześć! Niezależnie od Twojej płci możesz podjąć odpowiednie kroki żywieniowe i treningowe w celu uzyskania bardziej smukłej ale fit figury. W trakcie brania hormonów czy po korekcie mogą pojawić się inne zastrzeżenia od strony lekarza prowadzącego, na tą chwilę jednak nie widzę żadnych przeciwwskazań do treningu. Polecam wykorzystać młody wiek, bo w tym okresie najlepiej kształtuje się nie tylko sylwetkę ale i poprawne wzorce motoryczne w ćwiczeniach. Odpowiednia dieta też jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Pozdrawiam!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie