Pytanie:
March 28, 2019
Jak jest z miodem przy cukrzycy? Mogę czasami dodać do herbaty czy będzie wybijał cukier?
Odpowiedzi:
Katarzyna Pach
Aug. 23, 2020
Miód nie jest dobry w przypadku chorych na cukrzycę ponieważ ma wysoki indeks glikemiczny. Bardzo szybko podnosi podnosi cukier. Zalecam zamiast miodu ksylitol.
5/5
Julia Nowak
May 7, 2019
Dzień Dobry, jeśli herbata będzie dodatkiem do zbilansowanego, pełnowartościowego posiłku (białka, tłuszcze, węglowodany złożone), a miodu będzie tam łyżeczka to nie będzie to problemem. Jednakże w przypadku, gdyby miała to byc sama herbata z cukrem, taki posiłek podniesie znacząco poziom glukozy we kwi, co może równać się z dolegliwościami związanymi z chorobą. Pozdrawiam, Julia
5/5
Dorota Mickiewicz-Góra
April 18, 2019
Miód nie jest wskazany przy cukrzycy, podnosi glukozę w surowicy porównywalnie do zwykłego cukru białego.
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
Łyżeczka cukru nie powinna zaszkodzić, zwłaszcza jeśli nie pijesz herbaty duszkiem, lecz w spokojnym tempie- koncentracja cukru na całą szklankę rozłożona na małe łyczki naprawdę nie jest znacząca
Katarzyna Bychowska-Koczergo
April 4, 2019
Przy cukrzycy bezpieczniej jest słodzić ksylitolem lub stewią, nie kupować syntetycznych słodzików typu aspartam. Pozdrawiam serdecznie. Kasia Bychowska Instytut Łakoci.
Anna Englisz
March 28, 2019
Miód nie jest polecany dla cukrzyków, będzie podnosił bardzo szybko stężenie glukozy we krwi. Lepszym zamiennikiem cukru do słodzenia jest ksylitol lub erytrytol.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie