Pytanie:
March 12, 2023
Witam, od jakiegoś czasu mam taki problem, że jak nie zjem co 3-4 godziny lub nie napiję się czegoś to nagle robi mi się słabo, ale tak dziwnie czuje się rozdrażniona słaba w gorszych momentach trochę wzrok mi się rozmywa. Po zjedzeniu jakieś 15 min i jest lepiej. Robiłam badania na tarczycę ,anemię, witaminy i wszystko jest w normie cukier jedynie 89 na czczo. A ostatnio doszło drętwienie prawej dłoni, zwłaszcza kciuka choć nie wiem, czy to nie jest związane z przeciążeniem dłoni (ostatnio więcej ją obciążam). Mam 38 lat nie pije alkoholu, ale palę papierosy, pracuje fizycznie. Może macie jakiś pomysł bo pani doktor rozłożyła ręce i powiedziała nie wiem.
Odpowiedzi:
5/5
Sylwia Balcerzak
March 16, 2023
Polecam wykonać badanie obciążenia glukozą z oznaczeniem glukozy i insuliny w 3 punktach (na czczo, po 1h i po 2h testu).
Paulina Górka
March 15, 2023
Hej, zdecydowanie udaj się do lekarza diabetologa. Nie można tego ignorować. Badanie krzywa insulinowo-glukozowa ale po konsultacji z lekarzem :)
5/5
Jarosław Juć
March 13, 2023
Sugeruję pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie do poradni metabolicznej do specjalisty. Takie objawy mogą wskazywać na różne problemy, osobno lub współistniejące. Lekarz w wywiadzie oceni, czy będą potrzebne dodatkowe badania aby wykluczyć np. tężyczkę, hipoglikemię reaktywną, brak elektrolitów, problemy z żołądkiem i wiele wiele innych. Dodatkowo lekarz zasugeruje kierunek dietoterapii jako wspomaganie leczenia. Będzie można kontynuować leczenie pracą również z dietetykiem.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie