Pytanie:
March 24, 2021
Witam jestem kobietą 37 lat ,często po treningu cardio lub siłowym mam napady głodu szczególnie na słodycze makaron chleb czyli węglowodany nie do opanowania.....jestem bardzo aktywna staram się zdrowo jeść ale nie zawsze mi to wychodzi i te napady głodu szczególnie na słodkie lub mocno kaloryczne jedzenie ....z którymi nie mogę sobie poradzić.....jak opanować chęć jedzenia słodyczy i wieczornego jedzenia ,co jeść przed i co po treningu.? chciałam zgubić 3 kg i mimo aktywności nie potrafię sobie z tym poradzić.
Odpowiedzi:
5/5
Izabela Semeniuk
April 14, 2021
Witam Jak dochodzi do takiej sytuacji ewidentnie organizm nie dostaje potrzebnej wartości energetycznej Musi Pani mieć obliczone podstawowe zapotrzebowanie na energię przy prowadzeniu aktywnego trybu życia Napewno posiłki powinny być pogadasz w białko i węglowodany I dzień i posiłki podzielone w ciągu dnia żeby organizm dostawał odpiwidniailosc kalori w danym okresie dnia Aby uniknąć napadów łaknienia Jak dostarczy Pani organizmowi 5 racjonalnych dobrze dostosowanych w kalorie to zobaczy Pani różnicę Pozdrawima
5/5
Sylwia Balcerzak
April 12, 2021
Najpierw należy zaadresować przyczynę takiego stanu. Być może trzeba doszukiwać się jej zaburzeniach gospodarki węglowodanowej i sprawdzić występowanie ewentualnej insulinooporności czy hipoglikemii. Oprócz tego prawdopodobnie trzeba wprowadzić modyfikacje w obecnym żywieniu, ale do tego niezbędny jest dokładny wywiad dietetyczny. Polecam skonsultować się z dietetykiem, który rozpatrzy problem indywidualnie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie