Pytanie:
June 1, 2021
Dzień dobry, potrzebuję pomocy w pewnym problemie. Więc, od marca tego roku jestem na deficycie kalorycznym 1500 kcal. Mam 17 lat, ważę w tym momencie 65 kg i mam 167 cm wzrostu. Wszystko szło naprawdę w dobrą stronę, udało mi się zrzucić od tamtej pory 7 kg, lecz nie tak dawno temu pojawiły się komplikacje. Zaczęłam mieć napady na jedzenie, które potrafią występować nawet kilka razy w tygodniu, co nie zdarzało się kiedyś w ogóle. W przeciągu krótkiego czasu potrafię zjeść ogromną ilość kalorii, co mnie przeraża. Utrudnia mi to bardzo moją redukcję i nie wiem już naprawdę gdzie leży problem. Co mogę zrobić, aby te napady ustąpiły? Nie jestem pewna tez, czy moje zapotrzebowanie kaloryczne jest dobrze obliczone, ponieważ każdy kalkulator pokazuje inaczej, więc bardzo tez prosiłabym o ponowne obliczenie mojego zapotrzebowania, tak żebym w dalszym ciągu mogła chudnąć. Oprócz prac domowych w ciągu dnia, jedyną moją aktywnością fizyczną jest jazda na rowerze stacjonarnym przez godzinę dziennie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Odpowiedzi:
Kamila Zgorzelska
June 28, 2021
Dzień dobry. Twoje napady głodu mogą być przyczyną nieodpowiednio zbilansowanej diety. Decyfit kaloryczny również jest za duży. Twoje CPM wynosi 2108, 61aby schudnąć powinnaś zjadać około 1700 kcal. Najlepiej będzie jak skorzystasz z usług dietetyka. Pozdrawiam.
Monika Krysztofik
June 8, 2021
Dzień dobry, Na początku musiałabym się dokładnie dowiedzieć co jest rozumiane przez słowa ,,deficyt kaloryczny 1500 kcal". Deficyt kaloryczny to ilość kilokalorii, którą odejmujemy od naszego dziennego zapotrzebowania energetycznego w celu np. utraty masy ciała. To ile kilokalorii przyjmujemy, czyli mówiąc kolokwialnie jemy w ciągu dnia nazywamy naszym bilansem energetycznym. Przy założeniu, że Pani dieta nie przekracza 1500 kcal w momencie kiedy pojawiają się wspomniane napady głodu, organizm ,,chce zasygnalizować" nam, że podaż energetyczna nie jest dobrze zbilansowana. W rezultacie często może przynieść odwrotne do zamierzanych efektów, a nawet skutkować problemami zdrowotnymi w przyszłości. Myślę, że w celu dobrania diety, jej kaloryczności i wartości odżywczych do Pani potrzeb istotna będzie konsultacja z dietetykiem. Pozdrawiam, Monika Krysztofik
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie