Pytanie:
Sept. 6, 2018
Choruję od kilku lat na niedoczynność tarczycy plus Hashimoto (nastepstwo nadczynności) nadwaga tragiczna (165 cm 107 kg) po ciaglym odchudzaniu ilosc spozywanych kcal dziennie ok 1600( tylko chyba nieprawidlowych) , 5 posilkow o stalych porach a waga w górę co robic ?
Odpowiedzi:
Beata Sobolewska - Lipnicka
Sept. 14, 2018
Dokłady wywiad żywieniowy, wyniki badań laboratoryjnych oraz uporządkowanie dotychczasowej diety, być może i zmiana diety. Proszę udać się do dietetyka zajmującego się dietoterapią w chorobach autoimmunlogicznych.
Veronika Ulanecka
Sept. 8, 2018
Dzień dobry, podstawową kwestią w takiej sytuacji jest uregulowanie hormonów i zmniejszenie stanu zapalnego tarczycy. Jeżeli tarczyca będzie lepiej funkcjonować waga stopniowo również będzie spadać. Trzeba także przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowo-zdrowotny, przeanalizować wyniki badań oraz dzienniczek żywieniowy. Oprócz stosowania leków niezbędna jest dietoterapia, która w przypadku chorób tarczycy jest najczęściej dość skuteczna. Zapraszam na konsultację. Pozdrawiam Veronika Ulanecka kontakt@clinicfood.pl www.clinicfood.pl
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie