Pytanie:
May 17, 2021
Kochani Dietetycy, Od miesiąca jestem na redukcji, miałam 20 kg nadwagi , w ciągu miesiąca zrzuciłam już 5,5 kg , stosując zbilansowaną dietę i dokładnie licząc kalorie zjadalam ok 2000-1800 kcal , od tygodnia jestem na IF, mam okno żywieniowe 8 h i nie jestem w stanie zjeść tych 2000-1800 kcal . Chciałabym podkreślić ,że bardzo dobrze się czuję i nie jestem głodna , zjadam 2 posiłki , lekkie śniadanie i większy posiłek na wieczór. Mam pytanie czy nie powinnam jednak zjadać tych 2000 kcal mimo wszystko, bo jeśli teraz zjadam 1400- 1600 to z czego będę później schodziła jeśli chce zrzucić jeszcze ok 20 kg ? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam . Emilia
Odpowiedzi:
5/5
Zdrowe Miski
May 20, 2021
Wszystko zależy od Twojego zapotrzebowania - trudno je ocenić bez danych (potrzebna jest waga, wzrost, wiek, aktywność w ciągu dnia) Deficyt powinien wynosić do 500 kcal. Jeśli w pewnym momencie waga się zatrzyma, należy wejść na tzw. zero kaloryczne i po jakimś czasie znowu zacząć redukcję.
5/5
Sylwia Balcerzak
May 18, 2021
Pani Emilio, można w tej sytuacji rozważyć kilka rozwiązań - może Pani albo zrezygnować z IF i rozłożyć posiłki regularnie w ciągu całego dnia i zachować jedynie post nocny, albo wydłużyć okno żywieniowe. Ciężko jest mi powiedzieć czy 1600 kcal będzie dla Pani odpowiednie, czy nie - mam za mało danych, aczkolwiek już 1400 kcal prawie na pewno będzie zbyt małą ilością energii. Lepiej będzie utrzymywać energetyczność diety na optymalnym poziomie, szczególnie że redukcja masy ciała zapewne będzie przebiegała jeszcze kilkanaście tygodni. Jeśli ma Pani problem z rozkładem posiłków, to warto będzie skonsultować swój indywidualny przypadek z dietetykiem, który pomoże Pani ułożyć optymalny plan dnia. Warto też zaznaczyć, że z czasem trwania redukcji i ze spadkiem masy ciała zapotrzebowanie na energetyczność diety będzie się zmniejszać, więc będzie to wymagało modyfikacji. Pozdrawiam :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie