Pytanie:
Oct. 4, 2017
Martwię się o moją koleżankę, bo jej treningi graniczą z obsesją. Razem chodzimy na siłownię i zawsze była osobą aktywną, ale teraz już przesadza. Ostatnio powiedziała mi, że zawsze jak zje za dużo to ma straszne wyrzuty sumienia i od razu idzie biegać. Martwię się o nią, bo to dziwne zachowanie. Czy mogą być to jakieś zaburzenia odżywiania?!
Odpowiedzi:
Agata Gruszczyńska
Oct. 13, 2017
Pisalam prace na temat ,,Uzalezenie od aktywnosic fizycznej osob chorych na anoreksje". Zachowanie kolezanki swiadczy o poczatkach zaburzenia odzywiania, skoro wystepuja wyrzuty sumienia. Moze byc oporna na chec pomocy specjalisty.
Angelika Kowalewska
Oct. 6, 2017
Myślę, że koleżanka o ile ma prawidłową masę ciała robi słusznie, inaczej byłoby w przypadku osoby skrajnie wyniszczonej.
Anna Osiecka
Oct. 6, 2017
Opisane zachowanie może wskazywać na zaburzenia odzywiania. Poczucie winy pojawiające się po spozyciu pokarmów jest zawsze alarmujacym sygnałem, zwłaszcza w przypadku osoby, która ma prawidłową masę ciała. Radziłabym kolezance skontaktować sie z dietetykiem, aby miala konkretny jadłospis i wiedziala, ze jest to skomponowane specjalnie dla niej, bez obawy, ze przytyje.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie