Pytanie:
Sept. 19, 2017
Witam, bardzo martwię się o moją córkę. Ma 15 lat i dostała bzika na punkcie zdrowego odżywiania. Na lodówce wywiesiła tablicę z kaloriami, przed zjedzeniem waży każdy produkt, przestała nawet chodzić na pizzę ze znajomymi. Czy to mogą być początki zaburzeń odżywiania? Jak z nią o tym na spokojnie porozmawiać?
Odpowiedzi:
Karolina Łukaszewicz
Sept. 22, 2017
To pierwsze oznaki zaburzeń odżywiania. Staraj się rozmawiać z córką, by do niej "dotrzeć". Pamiętaj, że zaburzenia odżywiania mają podłoże w psychice córki. Warto ją uświadomić, jakie konsekwencje może nieść za sobą dostarczanie zbyt niskiej wartości energetycznej do organizmu. Skutkiem mogą być długie pobyty w szpitalu, omdlenia, opadnięcie z sił, wypadanie włosów, brzydki wygląd i zły stan skóry, częste wymioty, a nawet śmierć!
5/5
mgr Magdalena Kamińska
Sept. 19, 2017
Myślę, że warto udać się do specjalisty psychodietetyka, który przedstawi konsekwencje takiego zachowania. Córka może nie mieć ochoty słuchać rad rodziców co może mieć przykre dla Państwa konsekwencje, warto z tym tematem udać się do specjalisty (będzie bezstronny, z autorytetem w tej dziedzinie) który przedstawi różne warianty rozwiązania tej sytuacji która za chwilę może stać się problemem.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie