Pytanie:
Aug. 1, 2017
Witam! Mam 50 lat i pracuję w trybie 3-zmianowym, borykam się z nadwagą i ciężko mi zadbać o prawidłowe nawyki żywieniowe, moje posiłki są nieregularne, często jadane w pośpiechu. Chciałbym jednak zrzucić trochę kilogramów. Jakie kroki powinienem podjąć? 
Odpowiedzi:
5/5
Paulina Górska
Aug. 16, 2017
Witam, przede wszystkim powinna się Pani zastanowić, co jest przyczyną tego, że jada Pani posiłki nieregularnie. Czy problemem jest zbyt późne wstawanie, brak uszykowanych posiłków na wynos, które można zjeść w pracy, brak pomysłu na to jak takie posiłki przygotować? Jeśli chce Pani schudnąć, musi Pani przede wszystkim wprowadzić regularność posiłków. Należy je zaplanować tak, by odstępy pomiędzy poszczególnymi posiłkami nie były dłuższe niż 3-4h. W przypadku pracy zmianowej należy przemyśleć, jakie posiłki możemy zabierać do pracy na wynos - trzeba przemyśleć, czy mamy lodówkę do ich przechowywania (a jeśli nie, to muszą być to takie produkty, które nie zepsują się nawet w ciepłej szafce), czy mamy mikrofalówkę w pracy, aby je podgrzać, ile czasu w pracy mamy na zjedzenie posiłku itp.
5/5
Marta Pawelec martapawelec1@gmail.com
Aug. 11, 2017
Przede wszystim wprowadzić wiecej ruchu do codziennych obowiązkow. Dodatkowo pić bardzo dużo wody. Odstawić niezdrowe przekąski - nawet jeśli jemy w pośpiechu i dość nieregularnie - musimy pamiętać by to po co siegamy było zdrowe.
Joanna Kadowska
Aug. 6, 2017
Istotna jest kaloryczność posiłków i ustalenie pór ich spożywania. W diecie odchudzającej nie wolno się głodzić. Tylko wartościowe posiłki zaspokoją potrzeby organizmu. W takiej sytuacji zawodowej również jest możliwe odchudzanie. należy zacząć od własnej listy zakupów i wykluczenia produktów niesprzyjających, Z pewnością podjadanie i przekąski w żadnej sytuacji czy rodzaju pracy nie są korzystne. Bez sprzeczny jest fakt, że należy wybrać sobie aktywność fizyczna taka, która przynosi nam zadowolenie. Nie można się nią katować. W odchudzaniu duże znaczenie mają także witaminy i minerały. Często ich niski poziom utrudnia odchudzanie mimo naszej morderczej pracy nad sylwetką. Aby efekt był trwały należy zmienić przyzwyczajenia i się ruszać. Pozdrawiam i powodzenia
5/5
Agnieszka Pawlica
Aug. 4, 2017
Witam.Najważniejsze aby Pan miał ustalony bilans kaloryczny a zmiany nie sa przeszkoda.Moi pacjenci mają posiłki dostosowane pod tryb życia i zmiany.Nie pracuje na gotowcach.Zachęcam do obejrzenia metamofroz,pzd
Marcin Grzelak
Aug. 2, 2017
Witam. Przede wszystkim spożywanie posiłków w pośpiechu nie jest zdrowe, gdyż nieprawidłowe przeżuwanie kęsów sprawia, że niestrawiony pokarm dostaje się do niższych fragmentów jelit, gdzie dochodzi do nadmiernej fermentacji oraz wytwarzania gazów, powodując takie dolegliwości jak wzdęcia, bóle brzucha, a nawet biegunkę. Nie ulega wątpliwości, iż należy wprowadzić odpowiednio ukierunkowaną strategię żywieniową (bogato odżywczą z deficytem kalorycznym - w dużym skrócie ). Do tego należałoby uwzględnić regularną aktywność fizyczną adekwatną do Pana stanu zdrowia. Praca 3 zmianowa nie stanowi problemu jeśli model żywienia jest maksymalnie zindywidualizowany do trybu życia.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie