Pytanie:
Oct. 27, 2017
Jestem w trzecim miesiącu ciąży i ciągle wydaje mi się, że ważę za dużo. Zgłosiłam się do dietetyka, ale wróciłam z informacją, że w ciąży nie można się odchudzać. Nie wiem już co robić i czy nie przesadzam ;(
Odpowiedzi:
Magda Gołowkin
Nov. 3, 2017
W ciąży faktycznie nie należy się odchudzać. Najlepszym rozwiązaniem dla Pani będzie zadbanie o prawidłową podaż energii przy regularnej, urozmaiconej i zbilansowanej diecie. Proszę pamiętać, że od drugiego trymestru ciąży zapotrzebowanie energetyczne wzrasta, a wszystkie składniki pożywienia wykorzystane zostaną przez organizm Pani oraz wzrastający organizm dziecka. Dlatego odchudzanie się w ciąży jest szczególnie niebezpieczne dla rozwijającego się płodu. Jeśli dostarczy Pani wszystkie składniki diety według zapotrzebowania, nie należy martwić się o nadmiar masy ciała. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia dla Pani i Maluszka.
Emilia Gierada
Oct. 30, 2017
Proszę napisać ile Pani teraz waży i jaka była Pani masa ciała przed ciążą. W trakcie ciąży warto zadbać o prawidłową i zbilansowaną dietę, aby nie dopuścić do nadmiernego przyrostu masy ciała. Pozdrawiam serdecznie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie