Pytanie:
March 20, 2019
Witam! Mam 24 lata i odkąd pamiętam, borykam się z nadwagą. Przy wzroście 165 cm ważę 78 kg. Przeszłam już przez wiele niezliczonych diet, ale jedyne co zrzuciło swoje niezbwde kilogramy, to mój porfel. Obawiam się, że cierpię na objaw kompulsywnego jedzenia i nigdy żadnej diety nie utrzymałam dłużej niż tydzień. Chciałabym zrzucić conajmniej 10kg. Bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
Aby Ci pomóc, każdy poważny dietetyk potrzebuje więcej informacji. Jeśli ktoś na podstawie samego tego krótkiego opisu proponuje Ci jakąkolwiek konkretną dietę, nie ufałabym. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy, chętnie wyślę Ci formularz żywieniowy z licznymi pytaniami dotyczącymi Twojego stanu zdrowia, trybu życia etc., dodatkowo dzienniczek żywieniowy aby poznać Twoje dotychczasowe nawyki i wówczas możemy porozmawiać o współpracy i ułożeniu Ci SPERSONALIZOWANEJ indywidualnej diety.
Anna Englisz
March 28, 2019
Witam, Aby Pani pomóc należy poznać dokładane przyczyny rezygnacji ze stosowanych do tej pory diet. Dodatkowo warto ocenić Pani aktualny sposób odżywiania i wprowadzić do niego modyfikacje ale stopniowo. Dieta dla osoby z nadwagą powinna być dopasowana do stanu zdrowia, dlatego warto do dietetyka wybrać się z aktualnymi wynikami badań, na podstawie których specjalista przygotuje odpowiednią dietę. Z chęcią Pani pomogę, zapraszam na konsultację, można też odbyć konsultację online. Kontakt: englisz@vp.pl, Pozdrawiam, Anna Englisz
Karolina Szynaka
March 28, 2019
Warto zastanowić się dlaczego nie utrzymała Pani żadnej diety? Czy czuła się Pani głodna, nie smakowały Pani posiłki? Odpowiednio przygotowana, indywidualna dieta nie powinna być ograniczeniem, a wskazówką do zmiany nawyków żywieniowych. Dopiero zmiana nawyków żywieniowych pozwoli schudnąć oraz utrzymać odpowiednią masę ciała.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie