Pytanie:
Oct. 17, 2017
Jestem chłopakiem, za miesiąc kończę 16 lat, mam 180cm wzrostu i ważę 62 kg. Od roku ćwiczę kalistenikę, a od tygodnia przestawiłem się na siłownię. Moim celem jest aby przytyć i miec jak najlepszą sylwetkę. Niestety nie zawsze jestem w stanie dostarczyć odpowiednią ilość kalorii ze względu na fakt, iż często późno kończę zajęcia. Czy w moim przypadku zastosowanie odżywki białkowej (Np izolatu z Olimp) nie byłoby problemem? Oczywiscie to tylko w formie uzupelnienia diety. Czy szkodzą one zdrowiu? Czy w moim wieku można je przyjmować ?
Odpowiedzi:
Marcin Szczepaniak
Oct. 25, 2017
Witaj, stosowanie suplementów diety zgodnie z polskimi przepisami jest dopuszczalne jako uzupełnienie zbilansowanego planu żywieniowego - warto wiedzieć, że praktycznie codziennie wiele substancji wchodzących w składy tzw. odżywek jest zakazywanych ze względu na szkodliwość zdrowotną. Jesteś bardzo młodą osobą i nie zalecałbym stosowania jakichkolwiek suplementów diety. Skupiłbym się bardziej na opracowaniu planu żywieniowego dopasowanego do Twojego trybu życia i aktywności. W dobrze zbilansowanym planie wszystkie niedobory białka jesteśmy wstanie wypełnić produktami pochodzenia naturalnego. Pozdrawiam
Agata Rolka
Oct. 25, 2017
Dzień dobry, niestety nie jestem w stanie pomóc bez szczegółowych informacji, zapraszam na konsultacje online. Koszty kuracji to 100 zł pierwsza wizyta ( wywiad, pomiar, tygodniowy jadłospis), kolejne to 70 zł ( jadłospis na tydzień, plus konsultacje). Pozdrawiam.
Alicja i Dawid Białowąs
Oct. 19, 2017
Nie zaszkodzisz. Choć trzymając dietę z białkiem na poziomie 1,6-2g/kg masy ciała nic więcej nie dobudujesz dzięki nawet najlepszej serwatce. Trzymaj kalorie na plusie oraz białko we wskazanej okolicy. Jeśli inwestujesz w białka to WPC w zupelnosci wystarczy jesli nie masz problemów z alergiami na mleko krów. pozdrawiam. Dawid
Marcin Przybylski
Oct. 18, 2017
cześć, izolat białka dostarczy tylko porcje białka około 20-30g co daje nam jakieś 100 kcal także niewiele, nie zapominajmy o innych makroskładnikach jak węglowodany i tłuszcze. Oczywiście białko jest przydatne i ma swoje benefity aczkolwiek skupiłbym się na tym, żeby podczas przerw na zajęciach jeść pełnowartościowe posiłki w pojemnikach. Zamiast wydać na izolat olimpu lepiej zrób sobie domowego szejka przykładowo, 3 żółtka jaja (wczesniej skorupki sparzone wrzątkiem) banan, garść płatków jaglanych, łyżka miodu.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie