Pytanie:
March 25, 2021
Witam, mam 16 lat ważę ok. 95kg chciałabym schudnąć jakieś 30kg. Od 3 miesięcy ćwiczę 4/5 razy w tygodniu. 2 razy cardio, 2 razy pośladki i brzuch i do każdego treningu jeszcze ćwiczę ręce. W weekendy chodzę na spacery. Jem 4 posiłki dziennie, staram się ograniczać słodycze i fastfoody. Jeszcze od 4 miesięcy raz w tygodniu chodzę morsować. Problem jest w tym, że nie widzę zabardzo efektów, jedyne co zauważyłam to lepsza kondycja i trochę jakby węższa talia. Co mam zmienić aby rzeczywiście schudnąć?
Odpowiedzi:
5/5
Izabela Semeniuk
April 14, 2021
Witam Ćwiczenia i trening to dużo ale to tylko 30% ze 100% do prawidłowego spalania Podstawą jest zrównoważona dieta to aż 70% które pozwoli nam osiągnąć efekt dlatego masz lepszą kondycję A nie spada waga Musisz mieć obliczone zapotrzebowanie kalortczneni ustalony odpowiedni deficyt Potem ustalona indywidualna dietę Nie wystarczy ograniczenie słodyczy i fast-food ale trzeba będzie je wyeliminować i zastąpić zdrowymi przekaskami Aby twoja praca i poświęcenie przyniosło efekt Pozdrawiam
Karolina Misztela
April 12, 2021
Witam! Aby schudnąć należy wprowadzić deficyt kaloryczny - prosto mówiąc - jeść mniej niż potrzebuje twój organizm. Polecam w tym przypadku policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i od niego odjąć 200-300 kcal. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne możesz obliczyć za pomocą internetowego kalkulatora - wystarczy wpisać w internet kalkulator CPM i uzupełnić dane. Polecam przez jakiś czas liczyć sobie kalorię (np. a aplikacji Fitatu) i zobaczyć czy udaje się te normy zapełnić. W razie dodatkowych pytań napisz do mnie na instagramie @karolina.dietetyk lub poprzez wiadomość mailową na twojadietka@gmail.com. Pozdrawiam!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie