Pytanie:
Feb. 6, 2022
Dzień dobry. Mam problem z ułożeniem planu posiłków. Wstaję codziennie o 6 i wyprawiam dziecko do przedszkola, jadę do pracy, pracę zaczynam o 7.30, i w sumie mam okazję zjeść szybkie śniadanie przy biurku o 8.00-8.30. Przerwę właściwą mam o 12 (pół godziny) w tym czasie do dyspozycji kuchnia, mikrofalówka. W domu jestem koło 16. Natomiast mąż wraca dopiero o 19 i wtedy jemy kolację (zazwyczaj coś na ciepło). Nie wiem jak ułożyć posiłki, który powinny być najważniejszy. Czy obiad na ciepło mam jeść w pracy o 12, czy wtedy tylko przekąskę i obiad na 16.
Odpowiedzi:
5/5
Paulina Lipińska
Feb. 23, 2022
Dostosuj do swoich preferencji. Nawet o 19 może być ciepły posiłek w postaci obiado-kolacji. Moja propozycja to: śniadanie po wstaniu (lub dopiero w pracy), o 12 drugie śniadanie. o 16 trzeci posiłek w formie przekąski, a o 19 obiado-kolacja. Można także o 16 zrobić normalny obiad, a o 19 kolację. To już zależy od Pani preferencji tak na prawdę.
Karolina Łąkowska
Feb. 7, 2022
Dzień dobry, Nie podała Pani o której chodzi spać ;-) Co do zasady zaleca się by posiłki ustawiane były co 3-4 h, pierwszy do 1 h od momentu przebudzenia, ostatni na 3-4 h przed snem. Nie zaleca się pozostawiania największego posiłku (największych posiłków) na koniec dnia. U Pani pory mogłyby wyglądać następująco: 8.00 śniadanie (to i tak dość późno, ale jeśli nie ma Pani innej możliwości, to dobre i to) 12.00 obiad - może być dobrym pomysłem, jeśli ma Pani takie możliwości 16.00 II śniadanie lub coś ala lunch na zimno lub na ciepło, zależnie od Pani możliwości, np.: sałatka z pieczywem lub kaszą, kanaki i owoce 19.00 kolacja może być na ciepło lub na zimno. Jednak to już powinien być mniejszy posiłek, niezbyt obciążający sen ok. 22-23 W razie dodatkowych pytań zapraszam do współpracy na bezglodu.pl Pozdrawiam Karolina Łąkowska dietetyk
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie