Pytanie:
Nov. 15, 2017
Witam mam problem, chcę schudnąć te kg które przytyłam w ciąży. Aktualnie waga 80 a przed ciążą waga to 65kg. Proszę o pomoc jak schudnąć, co mam jeść...
Odpowiedzi:
5/5
mgr Julia Nowak
Nov. 16, 2017
Najważniejsza sprawa w gubieniu wagi po ciąży to okres w jakim Pani się znajduje. Jeśli pani jeszcze karmi piersią typowa dieta odchudzająca nie ma sensu, jednak Pani hormony (zakładając, że odżywia się Pani zdrowo) powinny pomóc samoistnie uregulować wagę. Jeśli Pani już nie karmi to polecam włączyć do trybu życia aktywność ok 3 razy w tygodniu ok 30-40 minut (może być basen, może być siłownia) oraz skupić się na tym, by produkty, które Pani spożywa były jak najlepszej jakości. Oczywiście kategorycznie proszę odstawić wszelkie gotowe posiłki, czy półprodukty. Im krótsza lista składników w składzie tym lepszy produkt. Proszę także nie spożywać produktów, które w składzie na pierwszych 3-4 miejscach mają cukier, syrop glukozowy, syrop glukozowofruktozowy, czy sam syrop fruktozowy.
5/5
Agnieszka Joniec
Nov. 16, 2017
Dzień dobry! Przede wszystkim Pani jadłospis powinien być urozmaicony, odpowiednio zbilansowany pod względem kalorycznym oraz zawierający odpowiednią ilość makro- i mikroelementów. Jeśli ma Pani jeszcze jakieś pytania, to proszę o kontakt: laboratorium.eliksir@gmail.com a postaram się pomóc :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie