Pytanie:
Nov. 21, 2017
Codziennie pracuję do 20, a potem od razu idę na siłownię. Ćwiczę około 1,5h więc dopiero po 22 jestem w domu. Tu pojawia się mój dylemat. Czy powinienem jeszcze coś zjeść przed snem, a jeśli tak to jak zaplanować taki późny posiłek? Wiem, że posiłek po treningu jest ważny, ale z drugiej strony boję się, że przytyję od tak późnego jedzenia. Niestety nie mogę przenieść treningu na inną godzinę.
Odpowiedzi:
Tomasz Zięcina
Jan. 10, 2018
Nie ma powodów do obaw. Zjedz taki sam posiłek po treningowy,jaki jadłbyś po treningu o godzinie 16. Pełnowartościowy. Jednocześnie pamiętaj, że w tym wypadku kluczowy jest całodobowy bilans kaloryczny. Kalorie mają się zgadzać
5/5
Mateusz Kwit
Nov. 26, 2017
Jak najbardziej powinieneś zjeść zbilansowany posiłek. Może on zawierać mniej tłuszczu niż w innych posiłkach a więcej węglowodanów i białka. Nie obawiaj się jedzenia o tej porze. Gorsze jest głodzenie się i nie zapewnienie organizmowi odpowiedniej odbudowy. Tyjesz nie od późnego jedzenia ale od złego rozłożenia makroskładników podczas dnia i zbyt wysokiego bilansu energetycznego.
Kamil Ferens
Nov. 23, 2017
Witam Na wzrost, bądź spadek masy ciała ma wpływ wyłącznie bilans kaloryczny, a nie pora posiłku. Nie bój się posiłku potreningowego o tej godzinie. Zadbaj aby znalazło się w nim pełnowartościowe białko (min. 20-30g ; 3g leucyny) oraz węglowodany. Tłuszcz nie jest wymagany w dużych ilościach, jego nadmiar w posiłku wieczornym może pogorszyć twoją jakość snu. Pozdrawiam :)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie