Pytanie:
March 21, 2018
Proszę powiedzieć w jakich produktach znajdę naturalne probiotyki? Choruję na boleriozę i biorę antybiotyki i dowiedziałam się, że to może niszczyć mikroflorę jelit i powinnam przyjmować probiotyki. Czy takie naturalne produkty wystarczą czy powinnam brać jeszcze probiotyk w tabletkach? Jeśli tak to na co patrzeć przy jego zakupie żeby był faktycznie skuteczny?
Odpowiedzi:
Mariusz S
April 2, 2018
Zdecydowanie sam pokarm zawierający naturalne probiotyki nie wystarczy. Zaleca się stosowanie suplementów probiotycznych. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na ilość i nazwę bakterii probiotycznych gdzie największe znaczenie ma nazwa szczepu tj. Lactobacillus rhamnosus R0011 (R0011 jest to nazwa szczepu która jest najważniejsza ponieważ informuje nas o tym czy dany szczep wykazuje udowodnione klinicznie własciwości)
Marta Kaczorek
March 23, 2018
Bakterie znajdujące się w pożywieniu kompletnie nie starczą w danej sytuacji. Należy zaopatrzyć się w probiotyk i brać go codziennie. Nalezy kupować takie w których znajduje się dużo szczepów i w dużej ilości. Na przykład Sanprobi, Vivomixx.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie