Pytanie:
Sept. 6, 2021
Witam.Od pewnego czasu jestem na diecie wegetariańskiej lecz zauważyłam ,że w tym czasie bardzo mi się przytyło pojawiła się między innymi tkanka tłuszczowa pod brodą i udami.Czym jest to spowodowane?Jak można pozbyć się tej tkanki tłuszczowej i co zrobić by znów się nie pojawiła?
Odpowiedzi:
5/5
Sylwia Balcerzak
Sept. 8, 2021
Spowodowane jest to zapewne nadwyżką energetyczną. Trzeba obliczyć swoje zapotrzebowanie energetyczne i zaplanować lekki deficyt energii oraz włączyć aktywność fizyczną.
5/5
Joanna Bazydło
Sept. 7, 2021
Dzień dobry. Przyczyną zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej i zwiększenia masy ciała była nadwyżka kaloryczna, czyli spożywała Pani więcej kcal niż zużywała. Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej zazwyczaj jest zależne od predyspozycji genetycznych. Sposobem na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest dieta z odpowiednim deficytem kalorycznym przez odpowiedni czas (u każdego jest to inny czas, w zależności od rożnych czynników). Utrzymanie masy ciała często wydaje się najtrudniejsze, jednak przy odpowiednio skomponowanych daniach, nawet tych mniej zdrowych, i aktywności da się masę ciała utrzymać.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie