Pytanie:
May 1, 2019
Dzień dobry! Przepraszam czy ma sens jakiekolwiek odtoksycznianie organizmu co jakiś czas i czym się je przeprowadza? Pytałem, ale dawno temu lekarza i mówił, że nie, bo ilość toksyn wchłaniana przez organizm nie jest szkodliwa. Jednak to była wiele lat temu, a teraz przecież jest gorsza żywność i powietrze, więc mam wątpliwości. Dodam jednak, że na tym polu usuwania toksyn pojawiają się różni naciągacze, np. jak leczenie tego samymi sokami przez kilka dni czy urządzeniami elektronicznymi, a w rzeczywistości to nic nie daję. Więc jak to jest z tym usuwaniem toksyn? Należy to robić czy nie?
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
Sept. 2, 2019
Hm, nie chcę podważać opinii lekarza. ale trochę jakby stwierdził "pij alkoholdo woli, organizm przyswoi tylko tyle ile nie jest dla niego szkodliwe" Toksyny faktycznie się w organizmie gromadzą, jak słusznie zauważyłeś z pożywienia i otoczenia. Przzeprowadzenie detoksu opartego na lekkostrawnej diecie, odpowiedniej ilości wypoczynku i ruchu raz-dwa razy do oku jest wskazane. Nie polecałąbbym jednak diet sokowych czy głodówek. Chętnie rozpiszę Panu dwutygodniowy jadłospis oczyszczający, jednak powtarzam, by stosować go raz-dwa razy do roku, nie częściej. Proszę o kontat fitmind.jessicanowak@gmail.com (w tytule dopisek "pytania kcalmar")
Sebastian Biela
May 26, 2019
Należy znaleźć dla siebie aktywność fizyczną. Zbilansować dietę pod siebie. Robić samemu jedzenie . Nie kupować przetworzonych itd. Dopiero potem myśleć od usuwaniu toksyn .
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie