Pytanie:
March 12, 2019
Witam. Mam pytanie odnoście diety redukcyjnej. Moja ppm wynosi 1500 kcal i moje pytanie brzmi czy dietę na której chce zredukować ma prawo wynosić 1400 ? W sensie czy może być to moje nic mój organizm potrzebuje żeby wgl funkcjonować? Podkreślam ze jestem osoba pracująca fizycznie chodząca na słowotok 3/4 razy w tygodniu uprawiająca sport siłowe- czyli dźwigam ciężary i robię cardio 4 raz po każdym treningu ? I kolejne pytanie Jak już zredukuje na tych 1400 gdzie waga leci ale cm mi nic nie ubywa, to co ja w takim razie pale? Bo tłuszczu raczej nie skoro cm stoją ? I potem jak chce zrobić masę i wskoczę na 2500 kcal czy mój organizm nie dostanie szoku i nie zacznie wszystkiego spowrotem gromadzić w tłuszczy bo będzie mieć aż NAtto kcal ?
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
Zdecydowanie jest to przesadna redukcja kalorii. z dwóch powodów. Raz, jeżeli chcesz zredukować masę, jest to proces w czasie. Jeśli już teraz obetniesz maksymalnie kalorie, z czego będziesz je obcinać później, gdy ju zredukujesz się trochę i nastąpi okres zatrzymania wagi? Dwa. Mamy PPM i CPM. jak sama definicja mów, PPM to jest minimalna spoczynkowa. Jeśli nie dostarczysz organizmowi tego minimum, uwierz że nie będzie tak że organizm mądrze uzupełni braki z tkanki tłuszczowej. W pewnym stopniu na pewno, ale w pewnym stopniu będzie też czerpał z własnej tkanki mięśniowej. A chyba masy mięśniowej nie chcesz redukować, tylko tą tłuszczową? lepiej wolniej, stopniowo, ale redukować tkankę tłuszczową.
Patryk Plaza
March 14, 2019
Dzień dobry, kaloryczność na poziomie 1400kcal przy opisanej aktywności będzie zbyt niska. Potrzebowałbym więcej informacji żeby móc dokładniej odpowiedzieć jaka powinna być odpowiednia kaloryczność. Utracone kilogramy mogą pochodzić z powodu odwodnienia lub utraty masy mięśniowej przez zbyt niską podaż kalorii z diety. W razie bardziej szczegółowych pytań zapraszam do kontaktu.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie