Pytanie:
March 13, 2018
Czy to prawda, że przy odchudzaniu lepsze są śniadania bez węglowodanów, bo nie podnoszą poziomu insuliny i trudniej jest o odkładanie tłuszczu? W takim razie dlaczego akurat na śniadanie a nie na kolację, czy obiad?
Odpowiedzi:
Tomasz Zięcina
March 15, 2018
Nie jest to jedyna skuteczna metoda. Badania wykazały że węglowodany działaja bardziej antykatabolicznie (hamuja rozpad białek strukturalnych) niż anabolicznie (w typ wypadku chodzi o lipogenezę, czyli powstawanie tkanki tluszczowej). Przez lata ,ogólnie podana przez pana/panią metoda byla rozpatrywana jako słuszna strategia jednak na dzien dzisiejszy dostepna wiedza naukowa, pozwala stwierdzić że powyższe spekulacje nie mają pokrycia w fachowej literaturze naukowej
5/5
Joanna Wójcik
March 14, 2018
Szanowna Pani/Szanowny Panie Śniadania BT(białkowo-tłuszczowe) dotyczą osób z insulinoopornością z bardzo wysoką insuliną na czczo i to też nie wszystkich, każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Nadmiarna tkanka tłuczowa odkłada się albo w przypadku zbyt niskiej podaży energii - wówczas organizm magazynuje zapasy lub w przypadku gdy podaż energii jest większa niż zapotrzebowanie. W przypadku dodatkowych pytań, zachęcam do indywidualnego kontaktu. Pozdrawiam Joanna Wójcik dyplomowany dietetyk dietetyk.med25@gmail.com, https://www.facebook.com/dietetyk.porady.diety/ tel. 509-613-713.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie