Pytanie:
Sept. 12, 2017
Dzień dobry, od niedawna zaczęłam regularnie biegać. Zazwyczaj biegam rano, przed pracą stąd moje pytanie - co mogę zjeść na szybko przed porannym bieganiem i czy w ogóle powinnam coś jeść?
Odpowiedzi:
Ewelina Smolińska
Oct. 11, 2017
Jedzenie przed treningiem to kwestia bardzo indywidualna, zależy jak się czujesz biegając na czczo. Na pewno taki trening będzie odznaczał się mniejszą efektywnością. Istotne też jest to z czego się składa wieczorny posiłek poprzedniego dnia. Jeśli biegasz rano i chcesz zjeść przed tym posiłek wówczas powinien on być niewielki i lekkostrawny np. domowy koktajl mleczny np. banan plus mleko, garść rodzynek lub daktyli, kromka chleba z dżemem, owoc, jogurt, ciastko zbożowe - przekąski takie powinno się zjadać ok godz. przed planowanym treningiem.
Angelika Kowalewska
Sept. 27, 2017
polecam koktajle owocowo-warzywne, z dodatkiem węglowdoanowym i tłuszczowm, np bnan, brzoskwinia, płątki owsiane zmiksowane z lejem kokosowym i dorobiną mleka.
Dominika Makowska
Sept. 14, 2017
Dzień dobry, jeżeli jest to Pani jedyna aktywność w ciągu dnia, a bieg nie charakteryzuje się nader wysoką intensywnością i czasem trwania - może Pani wykonywać ten wysiłek na czczo (szczególnie, jeśli Pani nie czuje dyskomfortu), a po treningu zjeść konwencjonalne śniadanie będące źródłem węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, białka i tłuszczów - np. kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z twarożkiem i warzywami wzbogacone o garść orzechów włoskich. Pozdrawiam serdecznie, Arkadiusz Matras #ToZależy
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie