Pytanie:
Sept. 8, 2020
Czy w prawidłowej ciąży mogę pić kawę parzoną ( jeżeli tak to ile? ) i czy muszę brać suplementy z witaminami przy dobrych wynikach badań oprócz kwasu foliowego?
Odpowiedzi:
Michalina Uszyńska
Oct. 14, 2020
Cześć :) Możesz pić kawę parzoną, ale nie przesadzaj z ilością. Maksymalnie 2 filiżanki dziennie. Oprócz kwasu foliowego polecam ci przyjmować witaminę D3, Mg, Jod i kwasy tłuszczowe omega 3. Poszukaj suplementu dla kobiet w ciąży, który zawiera wszystkie te składniki. Pozdrawiam :)
5/5
Mariola Chowaniec
Oct. 9, 2020
Witam, jedną kawę dziennie może pani wypić, każdy rodzaj parzenia. Istotna jest tutaj dawka kofeiny. Polecam oprócz kwasu foliowego witaminę D3 1000-2000j.m Przy urozmaiconej diecie, bogatej we wszystkie grupy produktów żywnościowych nie trzeba się dodatkowo suplementować. Oczywiście warto omówić to z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam
Paula Szcześniewska
Sept. 21, 2020
Dzień dobry. Zaleca się, aby ograniczyć dobową ilość spożycia kofeiny do 200-300 mg na dzień. Taka ilość odpowiada około 2 filiżankom kawy dziennie. Należy jednak pamiętać, że poza kawą źródłem kofeiny jest także herbata czy czekolada. Dlatego dla zwiększenia bezpieczeństwa płodu najlepiej ograniczyć się do 1 filiżanki kawy dziennie. Można natomiast w zastępstwie spożywać kawę zbożową i herbatki owocowe. Suplementacja w ciąży powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym. Zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne zwiększa się wraz z kolejnymi trymestrami. Początkowo (I trymestr)wystarczy kwas foliowy, witamina D i jod (takie składniki ma np. Prenatal Uno). Na dalszych etapach ciąży (II i III trymestr) warto włączyć suplementację kwasami omega-3. Każda suplementacja powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym ciążę. Pozdrawiam serdecznie.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie