Pytanie:
March 21, 2019
witam, czy jedząc węglowodany na noc przytyję?jesli nie to dlaczego ?
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
April 12, 2019
tyje się od nadmiaru kalorii. Jeśli spożyte węglowodany będą się mieścić w Twoim zapotrzebowaniu, nie , nie przytyjesz. Inna sprawa, na ile przed snem je spożyjesz. Jeśli powyżej 2 h przed snem, to nic Ci nie zaszkodzi. Jeżeli jednak tuż przed położeniem się, skutkiem ubocznym może być pogorszenie jakości wypoczynku- jak w przypadku każdego posiłku tuż przed snem, gdyż zmuszasz organizm do tego, aby zamiast wypoczywać, zajmował się trawieniem. Ale w tym przypadku to akurat węgle mniej obciążą układ trawienny niż posiłek tłuszczowo białkowy, który trawi się dłużej i na dłużej obciąża układ trawienny.
Rafał Baran
April 5, 2019
Witam, tycie występuje od nadmiaru kalorii spożywanych w całym dniu. Spożywanie węglowodanów na noc jest wskazane w celu poprawy snu, lepszej regeneracji, lecz nie można przekroczyć dziennego zapotrzebowania energetycznego. W celu uproszczenia: nasze zap.eneretyczne wynosi np. 2000. od godz 9 do 22 spożylismy 1600 kcal, jeżeli zjemy węglowodany o 23 z kaloryką 350, to nie przytyjemy.
2.5/5
Martyna Kuklis
April 1, 2019
Witam, jeśli dieta jest odpowiednio dobrana kalorycznie, nie ma możliwości, by masa ciała wzrosła.
Bartosz Lesiuk Dietetyk z Apetytem
March 30, 2019
Hej, W tym wszystkim chodzi o bilans energetyczny. Jeżeli dostarczasz nadmiar kalorii to "tyjesz". A jeżeli jesteś na deficycie kalorycznym to będziesz tracić kilogramy. Tak że jeżeli lubisz jeść węglowodany na noc to śmiało komponuj je w diętę.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie