Pytanie:
Nov. 14, 2017
Jakiś czas temu spotkałam się z informacją,że domowe koktajle ze zblendowanych owoców mają w sobie mnóstwo cukru,który powstaje w trakcie blendowania - a co za tym idzie,nie służą odchudzaniu. Czy to prawda?
Odpowiedzi:
Tomasz Kochel
Nov. 21, 2017
nie,to ze się blenduje owoce nie oznacza ze mamy więcej cukrów,owoce same w sobie zawierają cukier (fruktoze),czyli cukier prosty ,więc na odchudzanie należy ograniczyć ich ilosc, albo wiedziec które owoce mają mniej cukrów,nie polecam całkowitej eliminacji owoców z racji tego ze zawierają witaminy minerały oraz błonnik
5/5
Julia Nowak
Nov. 16, 2017
Nie ma możliwości, by w czasie blendowania powstały dodatkowe cukry. Jednak odchudzając się proszę pamiętać by to jednak warzywa przeważały w diecie, nie owoce.
Adam Stachowiak
Nov. 15, 2017
Witam serdecznie, w każdym owocu jest cukier, w postaci fruktozy, stąd prawdziwość tej informacji, niestety życie bez owoców to życie bez naturalnych witamin, dlatego też trzeba odpowiednio zbilansować plan żywieniowy pod względem odchudzania żeby były też tam owoce, ale w takiej ilości żeby pomagały, a nie szkodziły, chętnie pomogę, proszę pisać :)
Bartosz Ruta
Nov. 15, 2017
Witaj, podczas blendowania nie powstają żadne nowe cukry. Koktajle są po prostu płynne pomijasz gryzienie pokarmu przez co pokarm jest łatwiej przyswajalny i szybciej możesz czuć po nim uczucie głodu. Ilość cukru zależy od tego jakich owoców używasz natomiast zawsze będzie taka sama przed blendowaniem jak i po, chyba że sam dosypiesz cukru. Pozdrawiam
Anna Szponar
Nov. 14, 2017
Witam, Cukru będzie tyle samo w zblendowanych owocach co w niezblendowanych. Problem stanowi forma podania. Niezmiksowane owoce mają więcej błonnika, który syci na dłużej i nie wywołuje tak silnej odpowiedzi ze strony trzustki, produkującej insulinę. Prosze pamitać, że każde rozdrabnianie niszczy strukturę błonnika. Jako dietetyk nie jestem fanką koktajli i soków w odchudzaniu. Pójdę o krok dalej - nie polecałabym owoców solo jako posiłki a jako dodatek, np do owsianki, chia puddingu do jogurtu z orzechami, kaszy jaglanej itd. Pozdrawiam ;)
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie