Pytanie:
Nov. 8, 2017
Od wielu lat walczę z otyłością. Podejmowałam już różne próby (koktajle odchudzające, suplementy, dieta dukana). Stosowałam też bardzo drastyczne diety 1000 kcal. Ostatnio znajoma powiedziała mi, że mogłam sobie zaszkodzić i spowolnić metabolizm. Proszę powiedzieć, czy jest taka możliwość a jeśli tak to co mam zrobić żeby mój metabolizm był prawidłowy?
Odpowiedzi:
Tomasz Kochel
Nov. 21, 2017
Na pewno dietą o dużym ujemym bilansie kcal spowolnilas sobie metabolizm ,serdecznie zapraszam do współpracy Tomek Kochel ,kontak mail bądz fb,wtedy na podstawie badan założymy sobie pewne wytyczne i ułożymy zbilansowaną dietę
Adam Stachowiak
Nov. 15, 2017
Witam serdecznie, na pewno tak derastyczne diety z tak małą ilością kalorii skończą się bardzo negatywnymi skutkami dla Pani organizmu, dieta musi być odpowiednio zbilansowana i musi dostarczać odpowiedniej ilości kalorii, nie tak ogromnie małej, metabolizm u Pani jest na pewno bardzo zwolniony ponieważ organizm jest zagłodzony tak małą ilości kalorii i z jego perspektywy, żeby przetrwać musiał bardzo zwolnić, myślę że Pani samopoczucie też jest w opłakanym stanie, nic się nie chce, najchętniej by się ciągle odpoczywało, szybko się Pani męczy itd., bardzo chętnie Pani pomogę i gwarantuję, że osiągnie Pani swój cel :)
Julita Nowak
Nov. 10, 2017
Jest taka możliwość, bardzo często spotykane w gabinecie dietetyka. Niestety diety niskokaloryczne są najczęściej przyczyną zwolnienia metabolizmu, a w konsekwencji pojawieniem się efektu jojo. Teraz, by móc przywrócić sprawny metabolizm, należy zacząć jeść regularnie , pić odpowiednią ilość wody i wprowadzić umiarkowaną aktywność fizyczną: np. spacery. Poza tym spożywać produkty naturalne, świeże, bogate w witaminy, omega -3 ,pozbawione konserwantów, rezygnacja z diety wysoko przetworzonej ( słodycze, ciastka, napoje gazowane, itp ). Dodatkowo rozważyć można wykonanie analizy składu ciała, włączenia dobranego leczenia żywieniowego i dostarczaniu odpowiedniej wartości kalorycznej diety.
5/5
Agnieszka Pawlica
Nov. 10, 2017
A jaka waga?Proste obliczenie tyle ile Pani wazy mnożymy przez24.Np 24 x 70 = 1680 osoba o wadze 70kg minimalna przemiane ma na 1680kcal.Jedzac mniej organizm sie buntuje i zaczyna odkładac Zapraszam na moja strone www.agnieszkapawlica.pl oraz fb https://www.facebook.com/A.PawlicaTrenerPersonalnyDietetyk/
Magda Gołowkin
Nov. 10, 2017
Pani znajoma mogła mieć rację. Diety o bardzo niskiej energetyczności mogą spowodować spowolnienie metabolizmu - to mechanizm obronny, dzięki któremu organizm broni się przez zagłodzeniem. Najlepiej zrobi Pani zgłaszając się do dietetyka, który pomoże ustalić Pani zapotrzebowanie energetyczne i zaproponuje taką dietę, która pozwoli usprawnić proces przemiany materii. Na początek powinna Pani zaprzestać stosowania diet głodówkowych (a za taką dietę można uznać każdą, której energetyczność będzie niższa, niż wartość Pani podstawowej przemiany materii), zwiększyć (tak! to prawda!) porcje i jadać regularne posiłki, najlepiej 4-5 razy w ciągu dnia. Warto zwrócić uwagę na to, by spożywać produkty wysokiej jakości, jak najmniej przetworzone, a także wprowadzić do diety dużą ilość warzyw, na pewno zrezygnować z rafinowanego cukru. Powodzenia!
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie