Pytanie:
28 września 2018
Co do słodzenia? Już się trochę pogubiłam bo inni mówią że miód może być drudzy, że nie, ksylitol niby też nie zawsze dobry. Nie słodzę dużo ale czasami lubię wypić słodszą herbatę.
Odpowiedzi:
Anna Englisz
9 grudnia 2018
Wybierając zamiennik cukru warto dopasować go do swojego stanu zdrowia. Dla diabetyków czy osób z nadwagą najlepszym wyborem będzie ksylitol, erytrytol lub stewia. Dla osób, które mają prawidłowe stężenie glukozy we kwi, nie chorują na cukrzycę, nie mają problemów z nadwagą i/lub insulinoopornością mogą stosować do słodzenia miód czy syrop daktylowy.
Agnieszka Cioś
22 października 2018
Najlepszy będzie erytrytol, ksylitol lub miód. O ile nie ma problemów zdrowotnych (głównie jelitowych), czy rozregulowanej gospodarki cukrowej :) Miód jest produktem naturalnym, więc nie zaszkodzi. Jednak warto pamiętać o tym, że płyny służą nawodnieniu organizmu, a słodzona herbata to już raczej kwestia przyjemności.
Małgorzata Kapusta-Siwek
5 października 2018
Miód jest bardzo bogaty w składniki mineralne i witaminy tylko oczywiście nie wrzucamy miodu do gorącej wody, ponieważ miód staje się bezwartościowy. Ksylitol w świetle obecnych badań nie ma ustalonej bezpiecznej dawki dziennej..., Stewia natomiast posiada ustaloną bezpieczną dawkę.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie