Pytanie:
Feb. 27, 2019
Dzień dobry mam taki dylemat bo po zjedzeniu kukurydzy dość źle się czuje. Wzdyma mnie itp. Miałam ochotę kupić sobie bezglutenowy makaron kukurydziany jednak zastanawiam się czy jeśli kukurydzę źle toleruję to makaron będzie w porządku?
Odpowiedzi:
5/5
Agnieszka Cioś
March 20, 2019
Raczej produkty zawierające kukurydzę również nie są wskazane. Kukurydza może wywoływać takie reakcje nie tylko z powodu swojej budowy, ale ze względu na zawartość pestycydów czy oprysków zawierających roundap. Wszystkie produkty typu mąka kukurydziana, pieczywo kukurydziane czy makaron kukurydziany powstają z kukurydzy. Jeśli nie tolerujesz kukurydzy, źle będziesz znosić także pozostałe produkty, dlatego lepiej posłuchać organizmu i je wykluczyć. Są dostępne inne makarony, które mogą okazać się dla Ciebie bezpieczniejsze jak np. gryczany, z zielonego groszku, z ryżu, z czerwonej soczewicy, z fasoli czy ciecierzycy.
5/5
Ksenia Nowak
March 13, 2019
Dobry wieczór, kukurydza zawiera dużą ilość błonnika wobec czego może być przyczyną wzdęć. Makaron kukurydziany w większej ilości może powodować objawy podobne jeżeli jest to kwestia cukrów fermentujących. Makaron powstaje z przetworzonych ziaren, wobec czego zawartość błonnika będzie mniejsza - nie musi powodować dolegliwości. Jedyną metodą jest przyrządzenie takiego makaronu i sprawdzenie reakcji organizmu (o ile nie jesteśmy szczęśliwym posiadaczem alergii na kukurydzę, wtedy tej metody sprawdzać na własnej skórze nie należy). W razie problemów z dietą, zapraszam do współpracy, prowadzę także konsultacje online. Pozdrawiam, Dietetyk Ksenia Nowak Tel. 784 969 999 mail: ksenia.nowak@fitomania.pl
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie