Pytanie:
Feb. 20, 2019
Nie piję mleka krowiego. Bardzo lubię migdałowe. Zastanawiam się tylko czy dostarcza wapnia? Czy wapń jest w nim naturalnie czy muszę szukać takiego, które jest wzbogacone w wapń?
Odpowiedzi:
Ewa Borowska
Feb. 26, 2019
MIgdałowe ma wapń ale w znacznie mniejszej ilości niż mleko krowie. Dużo wyższa zawartość wapnia jest w mleku sezamowym czy amarantusowym (niestety słabe szanse na zakup w sklepie, pozostaje więc produkcja domowa). Wapń dostarcza również mak, rośliny zielone, szczególnie brokuły cieszą się jego wysoką zawartością. Warto również dodać do menu sardynki, szproty.
Agnieszka Ziarkowska
Feb. 26, 2019
Migdały naturalnie zawierają wapń, więc i w mleku migdałowym ten pierwiastek się znajdzie. Często mleka roślinne są w niego jeszcze dodatkowo fortyfikowane. Warto sprawdzić na opakowaniu tabelę - tam często poza białkami, tłuszczami i węglowodanami jest określona ilość niektórych pierwiastków w produkcie. Wapń może się tam znaleźć. Można też wprowadzić wapń w diecie również innymi produktami. Mleko migdałowe jest bardzo dobrą pozycją w jadłospisie, a prócz tego warto jeszcze wprowadzić orzechy brazylijskie, sezam, jarmuż, nasiona chia, czy siemię lniane. Pozdrawiam, Agnieszka Ziarkowska
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie