Pytanie:
March 10, 2019
Jak to jest z olejem kokosowym? Trochę się pogubiłam bo był czas gdy wszyscy go zachwalali. Często pojawia się w przepisach wege. Natomiast teraz coraz częściej spotykam się z opiniami, że nie jest on wcale taki zdrowy. Będę wdzięczna za rzeczowe rozwianie moich wątpliwości, pozdrawiam Marcelina
Odpowiedzi:
mgr Jessica Nowak
May 15, 2019
Jak większość produktów, jest zdrowy jeśli stosowany z umiarem. Trzeba pamiętać, że mimo iż roślinny, zawiera tłuszcze nasycone, a ich nadmiar z żadnego źródła nie jest wskazany. Najlepiej jest więc włączać go do diety, jednak wymiennie z olejem rzepakowym.
5/5
Agnieszka Cioś
March 20, 2019
Proszę śmiało stosować, jest zdrowy, a jego prozdrowotne właściwości są potwierdzane przez mnogość badań naukowych. Nie zawiera cholesterolu, który jest niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak bardzo łatwo się trawi i sprawdzi się u osób z praktycznie wszystkimi stanami chorobowymi. Jako źródło cholesterolu niech więc posłużą inne tłuszcze zwierzęce, natomiast olej kokosowy może być składnikiem codziennej diety. Nie dostarczy nam także tłuszczów roślinnych jak omega3, które są nam niezbędne, za to wystarczy spożywać orzechy czy olej lniany w postaci surowej by dostarczyć wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie