Pytanie:
April 10, 2018
Jaki olej będzie najlepszy do przygotowywania dań na gorąco jeśli mam Hashimoto? Dotychczas używałam oleju kokosowego albo oliwy z oliwy ale nie wiem czy to dobry wybór...Z drugiej strony czy przy Hashimoto ma to znaczenie?
Odpowiedzi:
5/5
Agnieszka Cioś
July 13, 2018
Tłuszcze o których Pani napisała są jednymi z lepszych wyborów, jeśli chodzi o obróbkę termiczną. Do gotowania, smażenia, pieczenia używamy tłuszczów nasyconych tj wspomniany przez Panią olej kokosowy, ale może być również tłuszcz gęsi, smalec, łój, masło klarowane czy oliwa z oliwek, która w większości składa się z jednoniesnasyconych kwasów tłuszczowych, a więc też nadaje się do niezbyt długiej obróbki termicznej. Ma to znaczenie, ponieważ oleje roślinne nie powinny być poddawane obróbce termicznej, ani spożywane w nadmiarze nawet przez zdrowe osoby, natomiast u osób z hashimoto mogą pogłębiać stan zapalny i pogarszać proces uzdrawiania.
Michał Undra
May 9, 2018
Oliwa z oliwek i olej kokosowy idealnie nadają się do obróbki termicznej. Warto unikać podgrzewania olejów roślinnych takich jak rzepakowy czy lniany.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie.
Musisz napisać jeszcze 50 znaków
Zadaję pytanie