Choroba refluksowa przełyku (GERD) - diagnostyka, żywienie i suplementacja

Suplementacja
Dietetyka kliniczna

Czego się nauczysz?

Jak wygląda etiopatogeneza oraz obraz kliczny GERD? Czy prawidłowe wydzielanie kwasu solnego oraz żółci ma znaczenie przy terapii GERD? O czym dietetyk powinien wiedzieć planując jadłospis pacjenta z chorobą refluksową przełyku?

Agenda

  1. Etiopatogeneza, obraz kliniczny i rozpoznanie;
  2. "Leaky esophagus" - czym jest "cieknący przełyk"?
  3. Refluks — czy prawidłowe wydzielanie kwasu solnego oraz żółci ma znaczenie w procesie terapeutycznym?
  4. Helicobacter pylorii — eradykacja kluczem do wyleczenia refluksu? Leczenie farmakologiczne vis botaniczne w eradykacji bakterii.
  5. Mikrobiota jelitowa a choroba refluksowa przełyku — o czym dietetyk wiedzieć powinien?
  6. Wskazówki żywieniowe oraz suplementacyjne łagodzące objawy choroby refluksowej przełyku.

O prowadzącym

mgr Monika Gackowska-Lisińska dietetyk kliniczny
Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy na kierunkach: dietoterapia, żywienie w sporcie oraz analityka medyczna, a także licznych kursów obejmujących żywienie w sporcie i dietocoaching. Obecnie w trakcie studiów na Functional Medicine University w Stanach. Wykładowca akademicki oraz prelegentka na konferencjach medycznych oraz żywieniowych. Z powodzeniem prowadzi Centrum Dietetyki Funkcjonalnej w Bydgoszczy, gdzie udziela indywidualnych konsultacji żywieniowo–diagnostycznych, opierając się na podejściu medycyny funkcjonalnej (przyczynowe, a nie skutkowe leczenie chorób) oraz evidence–based medicine. Specjalizuje się w chorobach autoimmunizacyjnych oraz metabolicznych. Ponadto prowadzi szkolenia z zakresu „Diagnostyki dla Dietetyka”, które pokazują, że brak sztywnych zasad oraz schematów działania tylko indywidualne podejście przynosi wymierne efekty terapeutyczne. Autorka licznych artykułów publikowanych m.in. w fachowym magazynie „Food Forum” oraz bloga diagnostykadladietetyka.pl
NOWOŚĆ
PROMOCJA
121.77 zł
mgr Monika Gackowska-Lisińska Data premiery:June 23, 2020, 7 p.m. Czas trwania: 1 godz 30 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe
To szkolenie należy do cyklu: IEŻ 2020 Zobacz więcej