Odżywianie w czasie laktacji - co wiadomo o diecie matek karmiących piersią? Zalecenia i kontrowersje

Mama
Żywienie dzieci

Czego się nauczysz?

Jakie są zalecenia oraz przeciwwskazania dotyczące karmienia piersią? Kiedy matce potrzebna jest dieta eliminacyjna? Czy niedobory pokarmowe mogą wpływać na jakość oraz ilość produkowanego mleka?

Agenda

AGENDA: 

  1. Wstęp - jakie są zalecenia dotyczące karmienia piersią i przeciwwskazania do karmienia piersią? 

  1. Fizjologia powstawania mleka kobiecego - dlaczego nie wszystko co je matka może wpłynąć na skład jej mleka? 

  1. „Nie ma diety mamy karmiącej” - jakie są faktycznie zalecenia żywieniowe na czas karmienia piersią? Makroskładniki, witaminy i mikroelementy - zalecenia i zapotrzebowanie. 

  1. „Nie jedz cebuli, czosnku i kapusty, ostrożnie wprowadzaj alergeny” - które produkty są naprawdę przeciwwskazane w czasie karmienia piersią, czy trzeba powoli rozszerzać dietę matki po porodzie? 

  1. Dieta eliminacyjna - kiedy jest potrzebna i jakie są wytyczne dotyczące jej stosowania? 

  1. Dieta matki a ilość i jakość mleka - czy niedobory pokarmowe mogą wpływać na jakość i ilość produkowanego mleka? Skąd wiadomo, że mleka jest wystarczająco dużo i jest dobrej jakości? 

  1. Aktywność fizyczna i odchudzanie w czasie karmienia piersią. 

  1. Sytuacje wyjątkowe i ich wpływ na zalecenia żywieniowe - mamy dzieci chorych i/lub urodzonych przedwcześnie, karmienie bliźniaków lub więcej niż jednego dziecka, choroby przewlekłe u mamy a karmienie piersią.  

  2. Kilka słów o farmakoterapii i leczeniu mam karmiących piersią - codzienność mam karmiących piersią w Polsce, jak pomóc? 

O prowadzącym

Małgorzata Jackowska mgr inż.
Specjalistka żywienia człowieka i dietetyki, absolwentka i doktorantka SGGW w Warszawie, promotorka karmienia piersią i certyfikowana doula ze stowarzyszenia Doula w Polsce. Współtworzy Kwartalnik Laktacyjny i Fundację Promocji Karmienia Piersią. Prowadzi szkolenia, warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i profesjonalistów. Zajmuje się tematyką żywienia niemowląt i małych dzieci, rozszerzania diety i baby-led weaning oraz żywienia matek w okresie ciąży i laktacji. Jest autorką bloga www.malgorzatajackowska.com oraz licznych artykułów dotyczących tematyki, w której się specjalizuje.
207.87 zł
Małgorzata Jackowska Data premiery:July 16, 2019, 7 p.m. Czas trwania: 2 godz 10 min
Certyfikat ukończenia
Prezentacja
ze szkolenia
Materiały dodatkowe
To szkolenie należy do cyklu: IEŻ 2019 Zobacz więcej